Yeşil Antalya Sanayii Sitesi'nde Tapu Sevinciyle Yeni Dönem Başlıyor!

Kepez Belediyesi’nin imar ve mülkiyet problemlerini çözdüğü Yeşil Antalya Sanayii Sitesi’nde esnaf tapu sevinci yaşıyor.

Yeşil Antalya Sanayii Sitesi'nde Tapu Sevinciyle Yeni Dönem Başlıyor!
20 Ağustos 2023 - 16:55
Yeşil Antalya Sanayii Sitesi’nde Tapu sevinci

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün kat artışı ile sanayi esnafına işini ve aşını büyütme fırsatı sunulan tapular törenle hak sahiplerine teslim edildi.
Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Tapu Teslim Töreni, Kepez Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirildi. Sanayi esnafının yıllardır özlemle beklediği tapuların tamamı hak sahiplerine teslim edildi. Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Tapu Teslim Törenine AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Ali Çetin, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Meclis üyeleri, Muhtarlar, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İbrahim Tetikoğlu, yönetim kurulu ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

Tapuların teslimi öncesi konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 313 dükkanın tapularını teslim etmiş olmanın mutluluğu içinde olduklarını söyledi.  Yeşil Antalya Sanayi Sitesi tapulama işlemlerinde artık sona gelindiğini bildiren Başkan Tütüncü, “Daha öncede yine bir tapu dağıtımı gerçekleştirmiştik. 2009 yılında göreve geldiğimizde bütün sanayi sitelerinin tapu, mülkiyet, imar sorunları olduğu gibi Yeşil Antalya Sanayii sitemizin de ciddi manada imar ve mülkiyete ilişkin beklentileri vardı. Tapuların verilmesi, imar meselelerinin çözülmesi, kat artışlarıyla ilgili çalışmaların yapılması bunlar hep sanayilerimizin talebi olduğu gibi Yeşil Antalya Sanayi Sitemizinde talebiydi. Uzunca yıllar büyük emekler ortaya koyarak, birçok problemi, ortadan kaldırarak geldiğimiz noktada verdiğimiz sözleri harfiyen getirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu yolculukta birlikte beraber çalıştığımız Yeşil Antalya Sanayi Kooperatifine, yönetimine ve Kooperatif Başkanı İbrahim Tetikoğlu’na çok teşekkür ediyorum.”dedi.

313 DÜKKAN TAPUSU
Sanayilerin imar problemlerini çözmenin, mülkiyet problemlerini çözmenin sadece belediyenin takip edeceği bir çalışma olmadığına değinen Başkan Tütüncü, “Bu çalışmalarla ilgili merkezi idareden de çok önemli destek alınması gerekiyor. Bu süreçte Antalya Milletvekillerimiz bizlere çok büyük destek verdiler. Bugün yanımızda olan AK Parti Antalya Milletvekilimiz Mustafa Köse’ye çok çok teşekkür ediyorum. Antalya Milletvekillerimiz Kepez’in işlerini adeta kendiişleri gibiymiş gibi Ankara’da takip ediyorlar ve şehrin önünü, yolunu açıyorlar. Bugün itibariyle 313 dükkan ve bunun tapularını teslim etmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Tapularınız hayırlı olsun.”diye konuştu.

ANTALYA SANAYİSİNE ÖNEMLİ BİR FIRSAT
Bu tapuların Antalya’nın sanayisine çok önemli bir fırsat sunduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Tütüncü, “Yıllar içerisinde sanayilerin fonksiyonu, işlem hacmi de değişiyor. Büyük makinelere ihtiyacı olan sektörlerimiz var. Bunlar sanayideki mevcut dükkanlarının içine sığamıyorlar. Organize sanayiler çok büyük geliyor. Orta ölçekli işletmeleri açmak için yapılan kat artışları, yükseklik artışları bunların hepsi sanayi sitemize ayrı bir değer katıyor. Tapuları verirken aynı zamanda kat artışlarını da gerçekleştirmemiz, birçok sektörde üretim hacmini artıran makinelerle birlikte, esnafımızın daha çok iş yapması, daha çok istihdama katkı vermesi ve daha çok para kazanmasını sonuçluyor. Ekonomiye de doğrudan bir katkı sağlanıyor. “dedi.

50 BİNDEN FAZLA TAPU DAĞITTIK

Kepez’de 5 tane sanayi bölgesi olduğunu bildiren Başkan Tütüncü, “Yeşil Antalya Sanayi Sitesi, Akdeniz Sanayi Sitesi, İnşaat Malzemecileri, Varsak Hurdacılar ve Gaziler’de Sanayii siteleri var. Göreve geldiğimiz 2009’da tamamında mülkiyet problemleri, imar problemleri, tapu problemleri vardı. 2009’da bizden istenen ve sözünü verdiğimiz her şeyi fazlasıyla yerine getirmiş oluyoruz. Kepez’de 50 binden fazla tapu dağıttık. 90 binden fazla gecekonduyu kaldırdık. Müthiş bir kentsel dönüşümü getirdik. En sonunda Yeşil Antalya Sanayi Sitesi tapularıyla bu süreç tamamlanıyor. “diye konuştu.

BAŞKAN TÜTÜNCÜ’YE MİNNETTARIZ
Yeşil Antalya Sanayi Kooperatifi Başkanı İbrahim Tetikoğlu da, “Sanayimizin tapularının alınması konusunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye çok minnettarız. Öyle bir tapu aldık ki; adaların parsellere ayrılması, ferdileşmesi konusunda, ifrazlı bir tapu verdik. Yani hisseli değil, müstakil tapuları alıyoruz. Halk tabiriyle “En yağlı yerinden,Tapularımızı alıyoruz…”Biz sanayimizde ferdi tapuları veriyoruz. Toplamda 5 kata müsait, 3 normal kat ve yerin altına 2 kat bodrum inmek suretiyle kat yükseltmesi de aldık. Çok az Sanayii Sitesinde bulunan, kendimize ait Akaryakıt İstasyonunu da Hakan Başkan ve Belediyemizin desteği ile Kooperatifimize kazandırdık. Bu anlamda başta Hakan Başkanımız olmak üzere, emeği geçen herkese müteşekkiriz.” dedi.

Yeşil Antalya Sanayii Sitesinde; 313 adet dükkanın yanı sıra Kooperatif Hizmet Binası, Akaryakıt ve Servis İstasyonu, Belediye Hizmet Alanı, Otopark alanı, 4 adet Trafo binası ve4 adet Park ve Yeşil Alanlar bulunmaktadır. Kepez ve Kent’e hizmet eden önemli Sanayii Sitelerinden birisi olan Yeşil Sanayii adı gibi Temiz, bakımlı, üretken ve kent ekonomisine ciddi katkı sağlayan bir merkezdir.

ESNAFIN MESELESİNİ KENDİ MESELESİ GİBİ GÖRDÜ
AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse de, bu işin altında çok büyük bir gayret ve emek olduğunu söyledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün Yeşil Antalya Sitesinin meselesini kendi meselesi gibi gördüğünü belirten Milletvekili Köse, “Bugün neticeyi almış bulunuyoruz. Hayat devam ettiği sürece sorunlar olacaktır. Biz elimizden ne gelirse bugüne kadar yaptığımız gibi yine yapmaya, sorunları çözmeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. ”diye konuştu.

ÖZVERİYLE YÜRÜTÜLEN BİR ÇALIŞMA
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 3 dönemdir büyük bir özveriyle çalışma yürüttüğünü vurgulayan AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, “Kepez nereden nerelere geldi. Vatandaşın istekleri doğrultusunda neyi, nasıl daha fazla verebiliriz mantığıyla bakıyor. Her türlü imkanı sorunların çözümü noktasında seferber ediyor. Vatandaşına karşı bonkör davranan bir Kepez Belediyemiz var. Türkiye’de Kepez, geçmişte en fazla sorunu olup, bugün en çok çözüme kavuşturan belediyedir.”dedi.
AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’da, Kepez’in bugün çekim noktası haline geldiğini, hizmetlerle Antalya’nın parlayan bir yıldızı olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardın Yeşil Antalya Sanayi Sitesi esnafının müstakil tapuları teslim edildi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum