Kepez'de Camilerde Teknolojik Temizlikler Yapıldı!

Kepez Belediyesi, 11 yıldır gerçekleştirdiği cami temizliğinde ileri teknolojiye geçti.

Kepez'de Camilerde Teknolojik Temizlikler Yapıldı!
02 Mart 2020 - 00:00

Başkan Hakan Tütüncü, "Kepez'in camileri artık dünyanın en ileri teknolojileriyle temizleniyor" dedi.

Kepez Belediyesi, vatandaşların ibadetlerini temiz bir ortamda yapabilmeleri amacıyla ilçesindeki camileri, 11 yıldır temizliyor.

Kurulan cami temizliği ekibi, haftanın 6 günü ilçedeki 167 caminin iç mekan ve çevre temizliğini yapıyor.

Kepez Belediyesi, takdir gören bu hizmetini, Antalya Müftülüğü işbirliği ile diğer merkez ilçelerdeki camilerde de gerçekleştiriyor.

Kepez Belediyesi, insanı merkeze alan ve örnek bir sosyal uygulama olan cami temizliğinde teknolojik makineleri de kullanmaya başladı.

Mobil halı yıkama makinesiyle, camilerin yerinden çıkarılması zor olan halıları yerinde yıkanarak, hijyenik hale getiriliyor.

"Kepez'in camileri en ileri teknolojiyle temizleniyor"

Kepez ilçesinin camilerini 11 yıldır temizlediklerine işaret eden Başkan Tütüncü, "Şimdi cami temizliğinde ileri teknolojiye geçtik. İleri teknoloji ile Kepez'in camilerini temizliyoruz. 

Cami temizlik ekibimizin kullandığı mobil halı yıkama makinesi, şu an dünyanın gelmiş olduğu teknoloji seviyesinde en ileri düzeyde yıkama makinesidir.

Mobil halı yıkama makinesiyle, camilerimizin halıları en güzel şekilde temizliyor ve hijyenik hale getiriyoruz. Dolayısıyla üç aylar boyunca yoğun olarak kullanılan, Ramazan ayında da dolup taşan camilerimizin çok daha hijyenik olsun istiyoruz.

Sözün özü şu; Kepez'in camileri artık dünyanın en ileri teknolojileriyle temizleniyor. En ileri teknolojiyle Kepez'in camilerini temizleyerek, hemşehrilerimize temiz bir ortamda ibadet imkanı sunuyoruz" ifadelerinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum