Kepez'e Dokuma'nın merkezine üç yatırım müjdesi

Kepez Belediyesi, ekonomik ve sosyal yaşamın en yoğun olduğu Dokuma semtinde, mülkiyet ile imara ilişkin sorunlarını çözdüğü alana cami, kütüphane ve park yapıyor.

Kepez'e Dokuma'nın merkezine üç yatırım müjdesi
09 Haziran 2021 - 23:33
Dokuma’nın merkezine üç yatırım müjdesi

Kepez Belediyesi, Dokuma semtinde yer alan Yükseliş Mahallesi’nde uzun yıllar görüntü kirliliğinin yaşandığı alanı, mülkiyet ve imarla ilgili sorunlarını çözerek, bölge sakinleri için yaşam adası haline getiriyor.  

Ticari ve sosyal yaşam hareketliliğinin yoğun olduğu Yükseliş Mahallesi, Mehmet Akif Caddesi’nde, uygulama imar planı paftasında cami, okul ve park olan alanda, uzun yıllardır mülkiyet problemi yaşanıyordu. Çevresinde ticari işletmeler, özel bir hastane ve konutlar bulunan alan, mahallenin ortasında kara bir leke olarak kalmıştı.

İlçesinde çözülemez denilen birçok mülkiyet sorununa çözüm üreten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu alanı da mülkiyet ve imar problemlerini çözerek, kamu yatırımı yapılabilir hale getirdi.

Alana, ilk olarak park yatırımı kazandırıldı. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, uygulama imar planı paftasında park olan 2 bin 200 metrekare alanda bir mahalle parkı inşa ediyor.

Yükseliş’in 40 yıllık mülkiyet sorunu çözüldü

Başkan Hakan Tütüncü, yapımı devam eden park şantiyesini ziyaretinde mülkiyet ve imar sorunlarını çözdükleri alana kazandıracakları diğer yatırımları açıkladı.

Yükseliş Mahalle Muhtarı Memduh Aydıncan ve bürokratları eşliğinde park alanında incelemelerde bulunan Başkan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti:

“Şehrin çarşısı dediğimiz merkez yerleşim yerlerimizden biri olan Yükseliş Mahallemizin tam da merkezinde, oldukça geniş bir alanda, mülkiyet problemi vardı. Mahalleli, bu probleme yıllardır çözüm arıyordu.

Çevresinde hastanenin, ticari ünitelerin ve konutlarının olduğu arazi, tanımsız bir alandı. Mahalle sakinlerimiz, alandaki tozdan, kirden ya da art niyetli insanların bu alana gelmesinden rahatsızlık yaşıyordu.

Bu sıkıntıların çözülmesi gerekiyordu. Alan üzerinde 30-40 yıl evveline dayanan mülkiyet problemlerini çözdük.”

Park, kütüphane ve cami müjdesi

Bu alan için 3 yatırım müjdesi veren Tütüncü, “Mahallenin ortasındaki atıl alanın mülkiyet ve imar sorunlarını çözdük. Hemşehrilerimize şimdi mis gibi bir yaşam alanı yapıyoruz. Çocuklarımız için bu alana muhteşem bir park yapıyoruz.

Çocuklarımızın, hemşerilerimizin hoşça vakit geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri bir mahalle parkı inşa ediyoruz. İmar planında tanımlanmış alanına da güzel bir cami kazandırıyoruz. 

Üçüncü müjdemiz de kütüphane. Bu bölgede çok fazla öğrencimiz ve gencimiz var. İçerisinde binlerce kitabın olacağı muhteşem bir kütüphaneyi de Yükseliş Mahallemize kazandırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kepez’in mahallelerinde konfor var

Hakan Tütüncü, 2009'dan bu yana Yükseliş Mahallesi’ndeki değişimin Kepez'in, nereden nereye geldiğini resmi olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü “2009'dan bu yana bu mahalleye hastane, sağlık ocağı, yeni okullar yapıldı.

Şimdi cami, kütüphane ve yeni park inşa ediliyor. Altyapı çalışmaları tamamlandı. Mahalleye doğal gaz geldi. Aklınıza gelebilecek birçok konfor; yani modern bir şehirde yaşanabilecek her konfor artık Yükseliş Mahallesi’nde var.

Aklınıza gelebilecek her konfor Kepez'in her mahallesinde var. Bu değişimin mimarı da benim gece gündüz çalışan başkan yardımcılarım, müdürlerim, birim amirlerim, parklarda, caddelerde çalışan emekçi kardeşlerimdir.

Onlara çok şey borçluyuz. Kepez'in, 2009'una bakıyorum, bir de bugününe bakıyorum. Kat ettiğimiz mesafeyi görüyorum. Alın teri akıtanlara  çok teşekkür ediyorum. Onlarla gurur duyuyorum.”

Muhtar, “Tütüncü bir dediğimizi iki etmiyor.”

Mahalle Muhtarı Memduh Aydıncan da, “Başkanımızdan, Allah razı olsun. Bir dediğimizi iki etmiyor. Yatırımların yapılacağı alanda, uzun yıllar mülkiyet sorunu vardı. Başkanımız, bu sorunu çözdü. Mahalle için çok önemli bir alanının park, kütüphane ve cami yatırımlarıyla güzelleştirilmesinden dolayı çok mutluyum.

Bu yatırımlardan dolayı Hakan Başkanıma ve ekibine teşekkür ederim.”  dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum