Hakan Tütüncü'den 15 Temmuz Mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü 15 Temmuz mesajı yayınladı.

Hakan Tütüncü'den 15 Temmuz Mesajı
14 Temmuz 2021 - 23:38
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 15 Temmuz Mesajı

 Değerli Hemşehrilerim;

Türk Milleti 15 Temmuz gecesi, tarihinde görülen en alçak, en sinsi, en kalleş saldırılardan birine uğradı. Hürriyet ve Demokrasi aşığı bu millete zincir vurmayı denediler, ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek, milli iradeyi ayaklar altına almak, geleceğimizi karartmak isteyen vatan hainleri, yüce Türk Milletinin şanlı direnişiyle bir kez daha hüsrana uğradılar. 

15 Temmuz milletimize diz çöktürme, devletimizi ele geçirme, ülkemizi parçalama ve vatanımızı işgal girişimidir.
15 Temmuz'u anlamak için, Malazgirt'ten bu yana vatanımızın her karış toprağını nasıl şehit kanlarıyla yoğurduğumuzu, bizi bu topraklardan uzaklaştırmak isteyenlerin her dönemde sergiledikleri sinsi planlarını çok iyi bilmemiz gerekir.

15 Temmuz gecesi, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, her kesimden Türk Milleti, vatanının sahipsiz olmadığını göstermiştir.

Bin yıldır süre geldiği gibi bugün de Türkiye'nin sahibinin bu aziz milletimiz olduğu, bu millete istemediği hiç bir şeyin zorla kabul ettirilemeyeceği bir kez daha açıkça görülmüştür. Milletimiz, vatanının özgürlüğüne sahip çıkarak, kendisi üzerinde hesap yapanların heveslerini bir kez daha boşa çıkarmıştır. 

" Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım." diyerek hiç bir karşılık beklemeden meydanlara akın eden milletimizin her bir ferdi ezanı, bayrağı, özgürlüğü ve geleceği için gerektiğinde nasıl birer kahramana dönüşebileceğini göstermiştir.

Milletçe uyanık olmazsak, gaflete düşer ve unutursak içerdeki hainler ve dışarıdaki destekçileri yine cesaret bularak, milletin iradesine ve vatanımıza karşı benzer hainliklere kalkacak ve ihanet geri gelecektir. "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" o gece yaşadığımız ihaneti ve vatanımızı korumak için milletçe kucaklaşmamızı bize ilelebet hatırlatacaktır.

Bizler şehitlerimizin emaneti olan topraklarımız için 15 Temmuz gecesindeki inanç ve ruhla ülkemize sahip çıkarak, birliğimizi, beraberliğimizi koruyacağız ve vatanımızın aydınlık geleceği için omuz omuza mücadeleye etmeye devam edeceğiz

Bu düşüncelerle, 15 Temmuz gecesi yaşanan şanlı direnişin yıldönümünde, o karanlık gecede ezanı, bayrağı ve vatanı uğruna gözünü dahi kırpmadan şahadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
                                                              

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum