Başkan Böcek, 19 Mayıs'ta Atatürk Anıtı'na Çelenk Sundu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Başkan Böcek, 19 Mayıs'ta Atatürk Anıtı'na Çelenk Sundu
19 Mayıs 2024 - 11:15
Büyükşehir Belediyesi’nde 19 Mayıs coşkusu
Başkana Böcek, ‘Gençlerimizle birlikte Atatürk’ün yolundan yürümeye devam edeceğiz’ diye konuştu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleşen törene, Başkan Muhittin Böcek, Genel Sekreter Cansel Tuncer, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları, zabıta personeli, ASAT personeli, Antalya Büyükşehir
Belediyesi Spor Kulübü sporcuları ile Büyükşehir İzcileri katıldı.

İSTİKLAL MARŞI GURURLA OKUNDU

Tören, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından, Antalya Büyükşehir Belediye Bandosu (ABBO) eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Başkan Böcek, çelenk töreninin ardından bandonun çaldığı marşları gençlerle birlikte okudu.

GENÇLERLE ATAMIZIN YOLUNDAN
YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Antalyalıların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Muhittin Böcek, ‘Tam 105 yıl önce Atamızın Samsun’a çıkışıyla özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı Cumhuriyetimizin kuruluşuna vesile olan özel bir günü kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve özlemle anıyorum. 
Atamız bu bayramı gençlerimize emanet ederek ‘Ey yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizsiniz’ demişti.
Bizler de gençlerimizle beraber mavi gözlü dev adamın yolunda yürümeye ant içtik ve yolundan ayrılmadan yürümeye devam edeceğiz ’diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum